Třetí brzdové světlo na plato


Už jsem zde jednou psal o třetím brzdovém světle, ale nějak přestalo fungovat, tak jsem zvolil další nápad. Toto brzdové světlo sem měl na mazdě, jsou v něm 3 skleněnky, každá má 5W. Na tomto světle byl ještě takový držák na strop, ten jsem sundal, taky jsem vyměnil přívodní kabel. No asi to nebudu složitě vyprávět, prostě jsem si naměřil kam ho dát, pak jsem provrtal dirky do plata, pro našroubování, další díru pro kabel. Prostrčil jsem kabel a přišrouboval, plato jsem otočil, a kabel jsem vedl na pravou stranu a na konec jsem přiletoval konektor CINCH (samce) (abych mohl plato případně i vyndat). Dále přišlo na řadu napojit elektriku, tu jsem vyvedl z pravého světla, pomocí takových odboček, co se zaříznou do bužírky a spojí se. Na konec jsem dal zase konektor CINCH (samici).

100_9013.JPG (Více…)Potažení plata v kufru


Když už mám potažené dno v kufru, tak jsem se rozhodl potáhnout i plato. Koupil jsem si chemoprén (na lepení a potahování je výborný, fakt se s nim pěkně dělá). Plato jsem si vyndal a serval jsem z něl všechen ten starej koberec, jak jsem ho ztrhnul, tak tam zustali takový chlupy, ty jsem sundal drátěným kartáčem, a potom ještě odmastil lihem. Pak mi zbyl ještě koberec, kterým jsem potahoval dno v kufru, ten jsem si zhruba naměřil (musíte přičíst i okraje co se budou zahybat dospodu) a nastříhal. Koberec jsem si hodil na zem (lepenou plochou nahoru), abych mohl obkreslit plato (kvůli tomu, abych věděl kde mám natřít lepidlem ten koberec). Když jsem měl všechno připravené, tak jsem začal natírat plato chemoprénem a ten koberec jsem taky natřel, počkat 10–15 a koberec na to plato přitisknout, postupně jsem ho rukou přitlačoval do výlisků co byli na platě. Když tohle bylo přilepené, tak jsem plato otočil, neměřil si okraje co půjdou přehnout dospodu, udělal jsem je cca 3 centimetry a odříznul přebytečný koberec. Pozor na místech, kde se plato zahybá, tam se musí koberec nařezat. Dále jsem si ty 3 centimetry naměřil i na platě. Jak plato tak i koberec, který jsem si naměřil, jsem natřel lepidlem, zase počkal cca 10 minut a postupně přilepoval. A to je vše, měl jsem hotovo.

100_9005.JPG (Více…)Čalounění výplně dveří


Tak konečně taky přišla řada na čalounění dveří, takže jsem tapec sundal ze dveří, je tam takovej jakoby šev (je falešnej z plastu), tak okolo toho jsem látku obříznul a následně celou vyškubnul. Vzal jsem si šídlo a jak byl ten falešnej šev tak v tom jsem to propíchal šídlem , abych pak mohl přišít nové čalounění. Pak jsem si vzal koženku, kterou jsem si zhruba vystřihl, tak aby mi vyšla. Pečlivě jsem si rozmyslel, jaký kus stihnu přilepit, takže jsem si to na tu koženku nakreslil zespodu. Natřel jsem chemoprénem jak tapec ze dveří, tak koženku a počkal 10–15 minut než to oschne a pak jsem to tam nalepil (lepidlo nemusí být až do okrajů, to si pak doděláte). Když jsem to měl celé přilepené, vzal jsem si pravítko a okraje koženky jsem nechal cca 1 cm dál než byl konec původního čalounění. Okraj jsem pak přehl dovnitř a prošil skrz tapec (tam kde jsem to propíchal šídlem). Takhle jsem to udělal celý dokola. Tam kde mi nešla koženka našponovat, tak aby to bylo hladké, tam jsem to prostřihl a zahnul jeden kraj a znovu prošil. více máte na fotkách.

100_8936.JPG (Více…)


Medved-design.wz.cz is proudly powered by WordPress and themed by Mukkamu